top of page

Je bent niet teveel, je bent anders bedraad

  • Rita
  • 2 dagen geleden
  • 2 minuten om te lezen

Zondag is wel mijn favoriete dag. Vaak gaan NicoJan en ik dan samen op pad. Ik geniet daar altijd enorm van. Regelmatig gaan we even op de fiets naar de stad. Ik vind het heerlijk om samen wat rond te slenteren en te eindigen op een terrasje met lekkere bitterballen ;). 


Als gewone dingen ineens te veel worden

Als ik me niet fit voel, is dat anders. Dan is winkelen een veel grotere opgave. Dan kan ik al snel overprikkeld raken. Al die mensen en geluiden, muziek die hard staat in de winkels, stemmen die door elkaar heen lopen… Dan voel ik dat mijn hoofd voller wordt en mijn lijf onrustiger. 


Vroeger durfde ik daar niets over te zeggen. Dan dacht ik: het is me eigenlijk al te veel. Toch zei ik niets. Want ja… moet ik dit nu al zeggen? Is het niet overdreven? We zijn net begonnen… laat maar, ik zeg maar niks. Dus ik liep door, terwijl ik eigenlijk al lang voelde dat ik even rust nodig had. 


Hooggevoelig zijn betekent dat je meer oppikt

Nu is dat heel anders. Nu zeg ik het gewoon tegen NicoJan als het me te veel wordt. Omdat ik mezelf zoveel beter heb leren kennen. Ik weet inmiddels wat ik nodig heb en deel dit dan met . Ik hoef me bij NicoJan niet groter te houden dan ik ben. Ik mag gewoon mezelf zijn. 


Als je hooggevoelig bent, verwerk je prikkels dieper. Je ziet meer details, voelt meer nuances en beleeft dingen intenser. Wat voor een ander gewoon “een dagje winkelen in de stad” is, kan voor jou een hele beleving zijn met heel veel indrukken. 


Dat geldt ook voor relaties en gesprekken. Jij voelt wanneer de sfeer verandert. Je pikt dingen op die een ander misschien niet eens doorheeft. Als je partner bijvoorbeeld ineens afwezig kijkt of er met zijn aandacht niet helemaal bij is, zie en voel je dat meteen. 

Voor jou is dat normaal. Maar voor iemand die niet hooggevoelig is, werkt dit vaak anders. Die ziet die kleine dingen niet en is ook minder bezig met wat er in die kleine reacties gebeurt. Daardoor kunnen zij makkelijker iets langs zich heen laten glijden. 


Voor jou misschien heel raar. Ik heb vroeger vaak gedacht: zie je dat dan echt niet? Voel je niet wat ik voel? Maar de ander zag het echt niet. Omdat het zenuwstelsel anders werkt bij mensen die niet hooggevoelig zijn. Als hooggevoelige vrouw neem je meer waar en verwerk je dieper. En dat kan soms lastig zijn in je relatie. 



Maar je gevoeligheid is ook jouw kracht. Want waar jij meer ziet en dieper voelt, kun je ook dieper verbinden. En ben je begripvoller. Waar jij geraakt wordt, zit juist ook jouw vermogen tot echte verbinding en echtheid. 


Wat heel helpend kan zijn, is dat je beter gaat leren begrijpen hoe het bij jou werkt als je hooggevoelig bent. En dat je stopt met jezelf te vergelijken met mensen die anders bedraad zijn. Zodat je jezelf niet langer kleiner maakt, maar jezelf juist gaat erkennen in wie je bent.


Want je bent niet te veel. Je bent gewoon anders bedraad.

 
 
bottom of page